Blog Prawo karne

Ruszyło Baltic Business Forum

14 września 2016 / Kategoria: Biznes
redaktor naczelny
Marta Przybylska

Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji, inwestorzy i związki branżowe z Turcji i Polski przez trzy dni rozmawiać będą o współpracy gospodarczej w rejonie tzw. Trójmorza. W Świnoujściu ruszyło właśnie Baltic Business Forum – jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

To już ósma edycja tego międzynarodowego forum biznesowego. Gościem tegorocznego spotkania będzie Turcja. W planach są spotkania członków Krajowej Izby Gospodarczej i jej tureckiego odpowiednika, organizacji TOSS oraz Polsko-Tureckiej Izby Biznesu i jej partnera DEIK (Tureckiej Rady Zagranicznych Stosunków Gospodarczych).

Turcja to nie jedyny kraj, który przysłał swoją delegację. Udział zapowiedzieli także przedstawiciele m.in. Bułgarii, Czech, Niemiec, Ukrainy i Chorwacji. Polski rząd reprezentować będzie wiceminister rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Trzydniowa konferencja została podzielona na bloki tematyczne poświęcone m.in. międzynarodowej współpracy, inwestycjom, przemysłowi, energetyce czy branży kreatywnej. Uczestnicy porozmawiają o modelach rozwoju eksportu, współpracy przemysłu stoczniowego w regionie Trójmorza, inwestycjach infrastrukturalnych, logistyce, energetyce. Przedsiębiorcy dowiedzą się w jaki sposób poszukiwać pracowników za granicą i zatrudniać ich w Polsce.

W środę, 15 września odbędzie się wykład specjalny pt. „Świat i Europa – gospodarka, perspektywy i zagrożenia”, który wygłosi prof. Marek Belka, były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego.

W programie nie zapomniano o młodych przedsiębiorcach. To z myślą o nich przygotowano część sesji i atrakcji towarzyszących, m.in. panel o źródłach finansowania startupów. Ponadto w BFF wezmą udział tzw. aniołowie biznesu. Na to wydarzenie warto więc przyjechać z gotowym biznesplanem. W wydzielonej Strefie Przedsiębiorcy będzie można skonsultować pomysł ze specjalistami ds. budowania startupów, doradcami unijnymi, a także skorzystać z porad prawnych, marketingowych i organizacyjnych. Dokładny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej http://balticbusinessforum.eu/pl/program/.

Tagi:

biznes inwestycje przedsiębiorstwo startup

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom