Blog Prawo karne

Twoja firma zyska na certyfikacie ISO

1 lutego 2017 / Kategoria: Biznes

Certyfikacja w różnych obszarach obecnie jest już niemalże standardem w biznesie. Niektóre certyfikaty są wymagane przez prawo polskie lub unijne. W niektórych branżach natomiast posiadanie dokumentu potwierdzającego zgodność z określoną normą jest wymogiem stawianym przez kontrahentów lub różnego rodzaju zrzeszenia i stowarzyszenia.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na wdrożenie norm, po mimo że nie są do tego zobligowane. W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, co może zyskać firma, która posiada certyfikat ISO lub inne prestiżowe dokumenty.

Co zmienia się w firmie, która wdraża normę ISO?

Przedsiębiorcy najczęściej wybierają normę ISO 9001. Dotyczy ona systemu zarządzania jakością i często jest punktem wyjścia do wdrożenia kolejnych systemów. Organizacja, która posiada certyfikat ISO wyróżnia się procesowym oraz systemowym podejściem do zarządzania. Wdrożenie i działanie zgodnie z wytycznymi normy wymaga zaangażowania wszystkich pracowników, a w szczególności kadry kierowniczej. ISO 9001 to także nastawienie na ciągłe doskonalenie działania organizacji. Wprowadzenie tego systemu bardzo porządkuje i usprawnia wszelkie procesy, jakie zachodzą w firmie.

Jakie są korzyści z wprowadzenia certyfikowanego systemu zarządzania jakością?

Dzięki poprawie zarządzania cała firma działa sprawniej i efektywniej. Oznacza to, że koszty jej prowadzenia obniżają się, a jednocześnie rosną przychody. Wszystkie procesy są zoptymalizowane i praca na każdym stanowisku jest jednoznacznie zdefiniowana. Każdy z pracowników doskonale wie, czym ma się zajmować i za co jest odpowiedzialny. Działanie całego przedsiębiorstwa jest skierowane na ciągłe doskonalenie. Dzięki regularnej weryfikacji systemu i szybkiemu wdrażaniu działań naprawczych rozwój firmy jest znacznie przyspieszony. Dodatkowym atutem jest prestiż jaki wiąże się z posiadaniem certyfikatu ISO. Więcej informacji o certyfikacji normy ISO 9001 można znaleźć na stronie: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/quality

Tagi:

biznes przedsiębiorstwo

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom