Blog Prawo karne

Bank sprzedał Twój dług? Zobacz, co robić!

16 stycznia 2018 / Kategoria: Prawo w biznesie
radca prawny, Fundator
Zbigniew Machowski

Banki dochodzące należności od dłużników, chętnie dokonują sprzedaży zobowiązań funduszom sekurytyzacyjnym. Tym samym odzyskują część należności z góry a jednocześnie osiągają pewne korzyści i nie muszą już dłużej samodzielnie walczyć z dłużnikiem. Co więcej, sprzedaży mogą dokonać na każdym etapie egzekucji. Zobacz co robić, kiedy bank sprzedał Twój dług.

Jeżeli nie spłacasz kredytu i listonosz przyniósł list od firmy windykacyjnej, która nie jest Ci znana, odbierz go. Prawdopodobnie bank sprzedał Twój kredyt. I choć nie potrzebuje do tego Twojej zgody, musi Cię o tym poinformować. Pamiętaj, że chowanie głowy w piasek i nieodbieranie korespondencji na jakimkolwiek etapie egzekucji przed niczym Cię nie uchroni. W kopercie może znajdować się chociażby nakaz zapłaty, który uprawomocni się bez Twojej wiedzy. Wówczas o egzekucji możesz dowiedzieć się dopiero od komornika.

Wbrew pozorom sprzedaż wierzytelności nie musi być taka straszna, jak może się Tobie wydawać. Choć pisma od firm windykacyjnych przerażają, istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się długów. Sprzedaż wierzytelności tak naprawdę otwiera przed Tobą szereg nowych możliwości prawnych.

W określonych przypadkach, zmiana wierzyciela wymaga rozpoczęcia egzekucji od nowa. W takich sytuacjach znika dotychczasowa podstawa egzekucji, a nowy wierzyciel musi postarać się o uzyskanie wyroku, który stanie się podstawą do ściągania należności. Tym samym zyskasz więcej czasu, aby przygotować się do obrony i skonsultować swoją sprawę z doświadczonym radcą prawnym lub adwokatem.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, dlaczego bank zdecydował się na sprzedaż długu. Bardzo często zdarza się, że banki pozbywają się wierzytelności tuż przed terminem ich przedawnienia. Firmy windykacyjne z kolei próbują doprowadzić do jego przerwania przez dłużnika, m.in. poprzez podpisanie ugody załączonej do korespondencji.

Co więcej, należy przyjrzeć się samej cesji wierzytelności. Może okazać się, że umowa cesji jest nieważna bo nie została sporządzona na piśmie, brak jej pewnych wymogów formalnych, występują błędy w załącznikach lub została dostarczona w nieprawidłowy sposób. Radca prawny lub adwokat specjalizujący się w oddłużaniu z pewnością pomoże w ocenie skuteczności cesji i prawidłowości zapisów tej umowy.

 

 

Jeżeli przestałeś radzić sobie ze spłatą kredytu, bank sprzedał Twój dług, otrzymałeś nakaz zapłaty lub sprawa trafiła już do sądu, skontaktuj się z nami mailowo na adres kontakt@doradcawbiznesie.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 512 444 400. Na podstawie przesłanych przez Ciebie dokumentów ocenimy Twoją sytuację, pomożemy oszacować szanse na wygraną oraz znajdziemy doświadczonego reprezentanta do walki w sądzie. Pokażemy Ci, że z bankiem można wygrać, a Ty pozbędziesz się ograniczających Cię zobowiązań.

Tagi:

długi jak pozbyć się długu kredyty bankowe oddłużanie

Komentarze (3)

Dodaj

Witam, świetny artykuł. Po jego przeczytaniu moja wiedza na ten temat się zgłębiła. Bardzo dziękuje za rady. Oby więcej takich wpisów na blogu. Serdecznie pozdrawiam. Polecam również tego bloga: http://www.blog-adwokat.pl

Tomasz 14 lutego 2018

Dzień dobry wszystkim, Nazywam się Lisa Scott, chcę użyć tego medium, aby podzielić się tym świadectwem o tym, jak otrzymałem pożyczkę od Legit Loan Company. Kilka miesięcy temu byłam obciążona finansowo, pilnie potrzebowałam pożyczki, więc skontaktowałam się z tak wieloma firmami i nie otrzymałem żadnej pożyczki po tak wielkim wysiłku i płatnościach, zostałem oszukany w łącznej kwocie 3 000 ?, stałem się bardziej sfrustrowany i zdesperowany aż do pewnego wiernego dnia, postanowiłem skontaktować się z moim przyjacielem, który niedawno dostał pożyczkę przez Internet, opowiedziałem jej o mojej sytuacji finansowej, a potem powiedziała mi o tej legalnej i prawdziwej spółce pożyczkowej o nazwie SUSAN WEALTH LOAN COMPANY (susanwealthloancompany @ gmail.com). Skontaktowałem się z Firmą i otrzymałem Warunki Firmy, które zaakceptowałem i ku mojemu największemu zaskoczeniu w ciągu 48 godzin, moja kwota pożyczki w wysokości 40 000 EUR została zatwierdzona i przeniesiona na moje konto. Wierzę, że inni ludzie również składają zeznania o tym samym uczciwym pożyczkodawcy. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? prosimy o kontakt ze Spółką za pośrednictwem poczty elektronicznej: susanwealthloancompany@gmail.com

Lisa Scott 27 marca 2018

Złóż wniosek o szybką i wygodną pożyczkę, aby zapłacić rachunki i poszukaj finansowania, aby założyć własne projekty biznesowe na najtańszej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy jesteś wyciśnięty finansowo? czy szukasz pożyczek na spłatę długów? skontaktuj się z nami przez: unicreditloantransferplc@gmail.com lub Whats App number +1 (845) 731 5341

Mr Greg Ivanovic 25 kwietnia 2018

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom