Blog doradztwo biznesowe

*Czy warto kontrolować urządzenia pracowników?

2 marca 2017 / Kategoria: Biznes

Każdy obecnie ma smartfon, tablet czy laptop. Są to urządzenia, bez których nie potrafimy funkcjonować. Czasem nawet korzystamy z nich w pracy zamiast wykonywać obowiązki zawodowe. Wiele firm próbuje robić z tym porządek.

W związku z tym, że nie ma wyjścia, aby pracownicy korporacji wykonywali swoje obowiązki na innych urządzeniach, jak smartfony, tablety i laptopy nie można ich od nich odseparować. Firmy wprowadzają jednak specjalną kontrolę urządzeń pracowników. Mogą dzięki temu sprawdzać, co pracownicy robią w godzinach pracy i czy wykonują swoje obowiązki w należyty sposób. Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownicy w godzinach pracy nie traci czasu na załatwianie prywatnych spraw lub na korzystanie z rozrywki.

W wielu firmach pojawiło się mdm. Jest to skrót od Mobile Device Managment. Jest to rozwiązanie, które umożliwia działom IT monitorowanie, zabezpieczanie i zarządzanie mobilnym sprzętem wykorzystywanym na terenie korporacji przez pracowników. Monitorowane są przede wszystkim smartfony i tablety, które pracownicy mogą wykorzystywać zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Do takich sprzętów zaliczane są również mobilne drukarki czy mobilne punkty sprzedaży. Wszystkie te urządzenia kontrolowane i sprawdzane są przez mdm. System ten jest w stanie zarządzać urządzeniami od różnych producentów i posiadających różne systemy operacyjne.

Odpowiedź na pytanie, czy warto w taki sposób kontrolować pracowników jest prosta: tak. Dzięki temu, będzie można sprawdzać ich efektywność. Można będzie zobaczyć, czy zamiast wykonywać obowiązki zawodowe nie tracą czasu na zupełnie inne rzeczy, których nie powinni robić w trakcie przebywania na terenie korporacji. Jest to jedno z narzędzi w rękach pracodawcy, które pozwala mu kontrolować poczynania swoich pracowników. Wiele firm z takiego narzędzia korzysta. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie wielu korzyści. Można będzie mieć na pokładzie jedynie osoby, które faktycznie chcą pracować i wywiązują się w należyty sposób ze swoich obowiązków zawodowych. Na pewno pozwoli to podjąć mądre decyzje podczas przydzielania premii oraz podczas zwalniania pracowników.

 

 

Artykuł promocyjny

Tagi:

biznes zarządzanie

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom