Blog doradztwo biznesowe

*Co nowego w HR? Relacja z HR & Business Trends 2017

5 maja 2017 / Kategoria: Biznes
redaktor naczelny
Marta Przybylska

W minionym tygodniu w Szczecinie odbyła się konferencja HR & Business Trends 2017, pierwsze tak duże wydarzenie dla branży HR w regionie.

Swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele takich firm jak m.in. Coloplast, Home.pl, Amazon, Grupa Allegro czy TFI PZU. Wydarzenie poprowadził Dariusz Baranik - dziennikarz, prezenter i wydawca w TVP Szczecin.

Dariusz Baranik

Za organizację odpowiadał Michał Hamera, współorganizator Inspiration Day SHOW czy Marketing Trends 2016. Wywiad z Michałem na temat wydarzenia oraz przyszłych planów możecie przeczytać TUTAJ.

Michał Hamera

Wydarzenie stworzone zostało w formule Learn&Practice. Część prezentacyjna i debata połączona była z kilkoma ścieżkami warsztatowymi, dobieranymi przez uczestników według własnych potrzeb. Uczestnicy opuścili wydarzenie z ogromem wiedzy o związkach HR i biznesu, technikach budowania relacji z pracownikami oraz tworzenia wartości przedsiębiorstw i skutecznej komunikacji na zewnątrz.

Wojciech Faszczewski, CEO Coloplast i Katarzyna Urban, Dyrektor ds. Kadr w Vetoquinol Biowet sp. z o.o. podjęli temat relacji na linii HR i biznesu z dwóch różnych perspektyw – przedsiębiorcy i HR-owca.

Wojciech Faszczewski

Katarzyna Urban

Marcin Kuśmierz, Prezes Home.pl opowiedział o tworzeniu kultury organizacyjnej na przykładzie Home.pl. Było o wartościach, rozwoju, inwestowaniu w młodych ludzi, odpowiednim zarządzaniu talentami. – Każde odejście pracownika to porażka managera – podsumował Kuśmierz.

Marcin Kuśmierz

Mieszko Czarnecki, Lease Manager w Posejdon opowiedział o tendencjach zachowań wśród pracowników i potrzebie analizowania ich potrzeb przez dział HR. - Uważam, że HR to najważniejszy dział całej organizacji. Właściwie to powinno się mówić HC – Human Capital.

Senior HR Manager w Amazon, Anna Mindykowska, przybliżyła procesy komunikacji z pracownikami w największym sklepie internetowym na świecie. W Polsce Amazon zatrudnia już ponad 8 tys. pracowników i prawdopodobnie jest na pierwszym miejscu pod względem liczby aktualnych rekrutacji. Tak ogromne przedsiębiorstwo wymaga szeregu procesów planowania komunikacji oraz badania satysfakcji pracowników. Na temat praktyk HR w Amazon na podstawie prezentacji wygłoszonej podczas HR & Business Trends powstanie odrębny artykuł.

Anna Mindykowska

Joanna Duda, HR Specialist w Grupie Allegro wyjaśniła, w jaki sposób można wykorzystać metodykę pracy agile (tzw. zwinną), charakterystyczną dla branży IT, w pracy działu HR.

Joanna Duda

Kolejny rok przyniesie spore, obowiązkowe zmiany przepisów emerytalnych. 1 stycznia (realnie w lipcu) pracodawcy zatrudniający powyżej 250 pracowników (w kolejnych etapach wszyscy zatrudniający powyżej 19 pracowników) będą zobowiązani do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Zmiany te przybliżył w ostatniej prelekcji Tomasz Fronczak, Dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych w TFI PZU.

Tomasz Fronczak

Część teoretyczna zakończyła się debatą o związkach zachodzących między HR a biznesem, którą poprowadził Dariusz Baranik.

HR & Business Trends 2017

HR & Business Trends 2017 to wydarzenie o sporym potencjale rozwoju jako cykliczny event. Michał Hamera nie wyklucza organizacji kolejnych wydarzeń dla branży HR. Mam nadzieję, że niedługo o nich usłyszymy.

 

Fot. Paweł Smolińskihttp://pawelsmolinski.com 

Tagi:

biznes szczecin

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom