Blog doradztwo biznesowe

*Dlaczego twoja firma potrzebuje managera?

12 października 2017 / Kategoria: Biznes
radca prawny, Fundator
Zbigniew Machowski

Wśród wielu przedsiębiorców panuje mylne przekonanie, że ich firmy wciąż są zbyt małe, aby zatrudniać managera. W większości przypadków opiekę nad wszystkimi newralgicznymi procesami w przedsiębiorstwie sprawują na własną rękę. Mowa tu o produkcie, sprzedaży, marketingu, zarządzaniu zespołem. Niestety...wykonywanie tak mnogich zadań dobrze, często jest po prostu niemożliwe. Z pomocą może przyjść zewnętrzny manager. Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Praktyka i doświadczenie

Dobry manager to ktoś taki, kto nie tylko dobrze zna mechanizmy rządzące biznesem, ale ma doświadczenie w prowadzeniu własnych przedsiębiorstw. Wybierając taką osobę zyskujesz pewność, że będzie potrafił realizować wyznaczone zadania przy ograniczonych zasobach, chociażby finansowych.

Interdyscyplinarna wiedza

Manager powinien cechować się dogłębną wiedzą nie tylko na temat zarządzania i ekonomii, ale również prawa. Okazuje się, że wśród najczęściej występujących barier rozwoju biznesu przedsiębiorcy wyróżniają nadmierną biurokrację i złożoność przepisów prawnych. Manager z taką wiedzą pozwoli Ci zrozumieć prawne uwarunkowania biznesu i optymalizować Twoje działania, chociażby w ujęciu podatkowym.

Rozwój i ekspansja

Działając w pojedynkę koncentrujesz się na bieżących sprawach firmy. Brakuje Ci czasu na myśl o rozwoju i ekspansji, a przecież bez tego Twoje przedsiębiorstwo zawsze będzie zbyt małe na to, aby skorzystać z pomocy zewnętrznego specjalisty. Prawdopodobnie inwestycja w managera, który pomoże Ci rozwinąć Twoją firmę i zwiększyć skalę sprzedaży zwróci się z nawiązką. Dlaczego nie zrobić tego już teraz?

Tagi:

biznes zarządzanie

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom