Blog doradztwo biznesowe

*Jak zmniejszyć ratę firmowego kredytu ? Poradnik dla start-upów

26 lutego 2017 / Kategoria: Startup i New Business

Początkujące firmy bardzo często muszą ratować się zewnętrznymi źródłami finansowania – najczęściej są to kredyty lub dotacje. Przedsiębiorcy obarczeni zobowiązaniami w obcych walutach mogą jednak zoptymalizować koszty związane z prowadzeniem działalności – wystarczy, że skorzystają z usług internetowych platform wymiany walut. Jak działają e-kantory i na czym polega ich fenomen?

Start-upy stają się coraz bardziej popularne – na polskim rynku pojawia się dużo firm mających innowacyjne pomysły, które mogą zrewolucjonizować niektóre sektory gospodarki. Początkujące przedsiębiorstwa potrzebują jednak dużego zastrzyku środków finansowych na rozkręcenie działalności. Największym obciążeniem wydają się kredyty zaciągane w obcych walutach, które można jednak zoptymalizować.

Kilkanaście razy niższy spread walutowy

Koszty kredytów zaciąganych w euro czy frankach szwajcarskich można zmniejszyć korzystając z oferty kantorów internetowych, które oferują nawet kilkanaście razy niższy spread niż banki. Warto zauważyć, że według statystyk za 2016 rok spready narzucane na kurs euro mogły być nawet 14 razy wyższe niż marże w internetowych platformach wymiany walut. Nic więc dziwnego, że sektor e-kantorów rozwija się niezwykle dynamicznie, a w zeszłym roku na naszym rynku funkcjonowało około 40 podmiotów tego typu. Jednym z takich serwisów jest kantor internetowy Fritz Exchange, który posiada ofertę stworzoną z myślą o przedsiębiorcach. Jesteś właścicielem start-upu i chcesz oszczędzić na ratach kredytu zaciągniętego w euro lub franku? Kantor Fritz Exchange umożliwia negocjowanie wysokości kursu, wystarczy, że będziesz stale korzystał z jego usług lub wykonywał transakcje opiewające na kwoty powyżej 10 tys. euro. Warto też skorzystać z wiedzy doświadczonych traderów, którzy analizują zachowania walut i przygotowują specjalistyczne artykuły do mediów branżowych. Internetowy kantor Fritz Exchange zatrudnia także doradców ds. rynków finansowych – to z nimi można negocjować warunki transakcji. Firma opiera się na 20-letnim doświadczeniu marki Fritz Group, która stworzyła kantor automatyczny.

Skąd popularność e-kantorów?

Działalność internetowych platform wymiany walut wynika z potrzeby Polaków – przedsiębiorcy i osoby obciążone kredytem w obcej walucie długo szukali rozwiązań, które pomogłyby im oszczędzać na kolejnych ratach. Pierwsze serwisy oferujące wymianę walut on-line powstały w 2009 roku, a wydarzeniami, które ugruntowały ich pozycję na rynku było wejście w życie ustawy antyspreadowej w 2011 roku oraz tzw. czarny czwartek – 15 stycznia 2015 roku, kiedy kurs franka szwajcarskiego osiągnął rekordowy poziom. Serwisy takie jak kantor internetowy Fritz Exchange spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony klientów – bezpłatne usługi, błyskawiczne transakcje, pieniądze na koncie nawet w ciągu 15 minut – to wszystko codziennie przyciąga zarówno przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku, początkujące start-upy, jak i osoby prywatne.

 

Artykuł promocyjny

Tagi:

biznes startup

Komentarze (1)

Dodaj

Szukasz pomocy finansowej? oferujemy wszelkiego rodzaju pomoc finansową dla każdego legalnego klienta, firmy, kredytu samochodowego, kredytu mieszkaniowego, pożyczki firmowej, kredytu medycznego e.tc Skontaktuj się z nami dziś i zatwierdzimy kredyt. Adres e-mail: worldbestloans@gmail.com Strona internetowa: http: //worldbestloans.wix.com/worldbestloans

Greta Gea 9 września 2017

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom