Blog doradztwo biznesowe

*Y Combinator otwiera Startup School - będzie uczył przyszłych twórców startupów za darmo!

7 marca 2017 / Kategoria: Startup i New Business
redaktor naczelny
Marta Przybylska

Y Combinator, jeden z najlepszych inkubatorów przedsiębiorczości na świecie, znajdujący się w Dolinie Krzemowej ogłosił nowy projekt - Startup School z ofertą intensywnego kursu online dla przyszłych startup’owców. Uczestnicy przez 10 tygodni będą mieli dostęp do wystąpień liderów i przedsiębiorców, dedykowanego doradcy oraz społeczności w programie Slack. Dowiedzą się jak wpaść na pomysł, stworzyć produkt, zdobyć pierwszych użytkowników, zarządzać firmą, czy pozyskać dofinansowanie. A to wszystko...zupełnie za darmo!

Jak pisze Sam Altman, prezes inkubatora, na swoim blogu - 30-40% zajęć będzie miało formę nagranych sesji doradczych twórców znanych przedsiębiorstw i startupów. Wystąpią m.in. Alan Kay, Steve Huffman (Reddit), Alex Schultz (Facebook), Jan Koum (WhatsApp), Adam D’Angelo (Quora), czy reprezentanci Y Combinatora i funduszy Venture Capital.

Istnieją dwie formy uczestnictwa w kursach. Pierwsza dla tzw. obserwatorów, osób zainteresowanych nowymi technologiami, ale nie pracujących nad własną firmą. W tym przypadku rejestracja nie jest wymagana. Druga dostępna ścieżka obejmuje twórców startupów. Zostaną oni przydzieleni do grupy studentów oraz objęci opieką dedykowanego doradcy. Raz w tygodniu będą korzystać z konsultacji video i prezentować postępy w pracy nad własnym projektem.

Osoby, które pomyślnie przejdą kurs przygotowany przez Y Combinator otrzymają certyfikat i będą mogły zaprezentować swój projekt szerszej publiczności. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej projektu https://www.startupschool.org

Tagi:

start w biznesie startup

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom