Blog Prawo karne

Jak pozyskać fundusze na projekty badawczo - rozwojowe przedsiębiorstw w Małopolsce?

17 lutego 2017 / Kategoria: Źródła finansowania

Dotacje unijne to doskonały sposób, by wspomóc projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw - zarówno tych małych i większych. Sprawdź za pośrednictwem MG Premium, czy przysługuje ci dotacja i jakie warunki musisz spełnić, by ją otrzymać?

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs na fundusze dla projektów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw, czyli Poddziałanie 1.2.1 projekty badawczo — rozwojowe przedsiębiorstw. To ponad 100 000 000 euro przeznaczone na dofinansowanie i zaliczki. Kto może starać się o fundusze? Jakie przedsięwzięcia będą wspierane i na jakie kwoty możemy liczyć?

Kto może się starać o fundusze?

O dofinansowanie mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także konsorcja przedsiębiorstw, w tym te z udziałem jednostek naukowych. Nabór rozpoczął się w II kwartale 2016 roku, a zasięg konkursu obejmuje Małopolskę. To doskonała okazja, by postarać się o dodatkowe fundusze wspierające działalność naszej firmy na wymienionych poniżej polach.

Jakie przedsięwzięcia będą wspierane?

Począwszy od tworzenia prototypów doświadczalnych, poprzez walidację danych rozwiązań, a skończywszy na uruchomieniu pierwszej produkcji — zarówno eksperymentalnej, jak i niekomercyjnej. Wsparcie dotycz także działań, które związane są z ochroną własności intelektualnej, w tym: przygotowanie zgłoszenia wynalazku, doradztwo w zakresie ochrony wartości niematerialnych i prawnych.

Konkurs ten przeznaczony jest dla dwóch typów projektów: badań przemysłowych i prac rozwojowych związanych z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej.

Kwota i poziomy wsparcia

Na sam konkurs przeznaczona jest kwota ponad 100 000 000 euro, przy czym na każdy cel określony jest poziom procentowy dofinansowania. Mikro i małe przedsiębiorstwa dostaną nawet 70%, przy czym pozostali beneficjenci do 50%.

Wymagany jest minimalny wkład własny: w przypadku badań przemysłowych 20%, w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych 40%, czy 30% w studium wykonalności.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Projekt, który składa przedsiębiorca, może być zrealizowany na różne sposoby. Do wyboru mamy model, w którym prace B+R realizujemy samodzielnie, taki gdzie te prace możemy zlecić oraz możliwość realizacji w partnerstwie z innymi podmiotami. W projekcie oceniana jest całościowa koncepcji oraz plany wdrożenia zweryfikowane przez ocenę ekspertów i wyniki badań rynkowych.

 

Artykuł promocyjny

Tagi:

biznes finansowanie źródła finansowania

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom