Blog Prawo karne

Spotkania inwestorami branży life science w ramach projektu ProBio Małopolska już 1 i 2 czerwca

23 maja 2017 / Kategoria: Źródła finansowania

W dniach 1 czerwca i 2 czerwca 2017 odbędzie się pierwsze z czterech spotkań z inwestorami specjalizującymi się w sektorze life science organizowane przez Klaster LifeScience Kraków w ramach projektu ProBio Małopolska.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części, Seminarium VC oraz Pitching sessions.

1 czerwca 2017 - Seminarium VC – what you need to know about Your VC Partner.

Celem spotkania jest zebranie doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących poszukiwania i rozpoczynania współpracy z VC. Sektor life science oceniany jest jako najtrudniejszy i najbardziej wymagający zarówno od projektodawców, jak i inwestorów. Jak przekonać inwestora do swojego pomysłu – co powiedzieć, czego nie mówić, czym zachęcić, jak przygotować się do rozmowy? Jak przygotować prezentację? Czy wiesz, co pozytywna decyzja VC oznacza dla Ciebie i Twojego biznesu? Na seminarium prześledzimy wspólnie z praktykami cały proces przygotowania, negocjowania i praktycznego realizowania umowy inwestycyjnej. Spotkanie praktyków będzie znakomitą okazją do zweryfikowania aktualnej wiedzy i wymiany doświadczeń.

Seminarium prowadzone będzie w j. angielskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

2 czerwca 2017 - Pitching sessions.

Drugiego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich projektów przed przedstawicielami VC i Business Angels. Ta część spotkania przeznaczona jest dla firm, które mają już produkt i koncepcję jego rozwoju oraz chcą aktywnie poszukiwać partnerów zdolnych zainwestować w przedsięwzięcie. Prezentowane projekty muszą dotyczyć innowacyjnych produktów lub usług z sektora wysokich technologii – pierwszeństwo mają tematy dotyczące zdrowia i jakości życia.

Organizatorzy zakładają, że do prezentacji wybranych będzie 5 projektów najlepiej spełniających następujące kryteria:
- dojrzałość technologiczna – stopień zaawansowania;
- dojrzałość rynkowa – dobrze zdefiniowany rynek docelowy;
- dojrzałość organizacyjna – doświadczony i zorganizowany zespół;
- własność intelektualna – zabezpieczenie praw autorów.

Ocena kwalifikująca do prezentacji następować będzie na podstawie zgłoszenia i wywiadu z autorami projektu. Zachęcamy do zgłaszania projektów – formularz dostępny pod tym linkiem rejestracyjnym.

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników. Jest nią możliwość bezpłatnego udziału w konferencji IMPACT'17, najważniejszym wydarzeniu regionu CEE poświęconym Economy 4.0, Industry 4.0 startup, fintech, insurtech, healthtech, 4IR, IoT, mobility, commercialization, open data, digitalization.

Kolejne spotkanie z inwestorami będzie miało miejsce w październiku. Pierwszeństwo udziału będą miały projekty i zespoły bardziej doświadczone.

 


DoradcawBiznesie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi:

finansowanie innowacje inwestycje źródła finansowania

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom