Blog doradztwo biznesowe

*Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakładaniu sklepu internetowego?

26 stycznia 2017 / Kategoria: Marketing i sprzedaż

Na projektowanie sklepów www składa się szereg zadań, którym podołać musi nie tylko ten, który zajmuje się ich tworzeniem, ale również sam przedsiębiorca. W biznesie internetowym - podobnie, jak w każdym innym - niezwykle ważne jest dokonanie właściwej analizy rynku, grupy odbiorczej, a także umiejętny kontakt z klientami. Bez tych elementów sklep internetowy - nawet ten posiadający najlepszy asortyment i wyglądający najbardziej zachęcająco - nie odniesie sukcesu i nie utrzyma się na rynku.

Zanim zaczniesz...

Zanim zaczniesz swoją przygodę z e-commerce pamiętaj, że choć wydawać by się mogło, że to łatwiejszy sposób prowadzenia biznesu, wcale nie musi się takim okazać, a efekt końcowy zależy od naszego zaangażowania i wiedzy. Zanim rozpoczniesz tworzenie sklepów internetowych ważne jest dokładne sprecyzowanie zarówno oferty produktowej, jej jakości, cen oraz tego komu i w jaki sposób będą te produkty dostarczane.

Badanie rynku jest zabiegiem obowiązkowym, gdy zamierzamy otworzyć sklep internetowy. Sprecyzowanie grupy docelowej pozwoli odpowiednio dostosować sklep do jej wymagań, co ostatecznie przekładać ma się na lepszą konwersję. Sklep internetowy powinien być spójny, a baza produktowa unikalna, dzięki czemu zyskać możemy stałą bazę klientów, którzy będą wracać po więcej.

Klient też człowiek

Prowadzenie sklepu internetowego oznacza również kontakt z klientami. Może jest one mniej bezpośredni - niż w przypadku sklepów stacjonarnych - jednak i sklep internetowy musi mierzyć się z uwagami kupujących, które nie są zawsze tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności od nich usłyszeć.

Do klienta w sklepie internetowym należy podchodzić indywidualnie i z troską, dzięki czemu przez cały proces zakupów przejdzie bezproblemowo, a jego końcowe zadowolenie sprawi, że poleci sklep swoim znajomym. Sklep internetowy powinien dać swoim użytkownikom możliwość wyrażenia pozytywnej - bądź też nie - opinii na jego temat. Słowa krytyki zawsze są mile widziane, gdyż to właśnie one pozwolą na rozwój działalności i ostatecznie lepsze wpasowanie się w potrzebny grupy docelowej.

Artykuł powstał na podstawie informacji udzielonych przez producenta oprogramowania OffonSHOP – agencji interaktywnej Offon. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakładaniu sklepu internetowego?

 

Artykuł promocyjny

 

Tagi:

e commerce sklep internetowy

Komentarze (1)

Dodaj

Witam, Zapraszam do skorzystania z moich usług Asystentki Szefa-Wirtualnej Asystentki. Zapraszam na stronę by zapoznać się z moją ofertą: www.wirtualnyasystent.wordpress.com Pozdrawiam serdecznie ;)

Asystentka Szefa-Wirtualna Asystentka 13 lutego 2017

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom