Blog Prawo karne

Płatności internetowe za granicą. Jak płacić bez ryzyka?

3 sierpnia 2017 / Kategoria: Marketing i sprzedaż

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy internetowe za granicą. Do wyboru mamy znacznie szerszy asortyment niż w naszych sklepach on-line, a nierzadko możemy również upolować produkty w znacznie niższych cenach. Jak jednak płacić za swoje zakupy bezpiecznie?

Większość sklepów on-line za granicą proponuje zapłatę z wykorzystaniem kart lub systemów płatności internetowych, na przykład popularnego systemu PayPal. Od wybranej przez nas metody płatności zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale również koszty związane z transakcją.

Zapłata kartą

To najbardziej popularna metoda płatności on-line, która jest dostępna w większości sklepów w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych czy w Chinach, gdzie obecnie robimy zakupy coraz częściej.

Za granicą możemy płacić zarówno kartami debetowymi, jak i kredytowymi. Musimy przy tym zwrócić uwagę, czy nasz bank na to pozwala. Najczęściej możemy samodzielnie odblokować możliwość płatności kartami on-line w serwisie transakcyjnym lub zrobić to podczas wizyty w placówce lub na infolinii.

Pamiętajmy jednak o tym, że przy płatności kartą z naszego konta zostanie pobrana nie tylko kwota za zakupy, ale też dodatkowe opłaty, w tym prowizja. Wobec tego koszt będzie zwykle o kilka procent wyższy. Możemy się przed nim uchronić, gdy będziemy korzystali z karty walutowej.

Zapłata przez systemy płatności

Druga metoda płatności w sklepach on-line to specjalne płatności internetowe z użyciem systemu. Wówczas najczęściej mamy dwie możliwości – zapłata kartą podpiętą do systemu albo przez przelew, ale warto wskazać, że nie zawsze przelew jest możliwy w każdym systemie.

Korzystanie z systemów płatności on-line jest generalnie bezpieczniejsze. Wiele systemów pośredniczących w transakcji służy pomocą wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy ze sprzedającym, na przykład nie prześle on produktu, produkt nie spełni naszych oczekiwań. Wobec tego to rekomendowana metoda przy zakupach internetowych w innych krajach.

Systemy płatności internetowych nie pobierają żadnych dodatkowych opłat od kupujących. Gdy jednak płacimy kartą lub przelewem w złotym, a następnie pieniądze są zamieniane na inną walutę, także ponosimy dodatkowe koszty.

 

 

 

Artykuł promocyjny

Tagi:

biznes finanse sprzedaż

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom