Blog Prawo karne

Rejs po świecie finansów

30 sierpnia 2016 / Kategoria: Finanse
redaktor naczelny
Marta Przybylska

We wtorek, 30 sierpnia odbył się przedsiębiorczy rejs po Odrze zorganizowany przez Północną Izbę Gospodarczą. W tych nietypowych warunkach przyrody odbyło się szkolenie „Śledź finanse”, na którym wystąpili przedstawiciele Krajowego Rejestru Długów, Funduszu Pomerania, Powiatowego Urzędu Pracy, Banku Spółdzielczego, eksperci z dziedziny dotacji unijnych oraz reprezentanci branży kreatywnej.

Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób weryfikować swoich partnerów biznesowych oraz jak egzekwować płatności. Zdobyli również wiedzę na temat środków na nowych pracowników, dofinansowań dla firm oraz systemu poręczeń.

Przedstawiciele z Krajowego Rejestru Długów z Warszawy mówili o problemach kontroli płatności terminowych. Okazuje się, że co piąta faktura w przedsiębiorstwie nie jest spłacana w terminie. Według specjalistów problem ten rozwiązać ma system terminowych płatności – fairPay.pl, który umożliwia sprawdzanie kontrahentów, wystawianie faktur, przegląd raportów oraz rozpoczęcie automatycznej windykacji w przypadku braku płatności.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób pozyskać środki na zatrudnianie nowych pracowników oraz zwiększanie ich kompetencji w ramach projektów Powiatowego Urzędu Pracy, a także jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej i otrzymać poręczenie, nawet za 0 zł.

Część szkoleniową zakończyła prezentacja dwóch projektów międzynarodowych Północnej Izby Gospodarczej – CEO i CCIS dedykowanych branży kreatywnej. W ramach projektów powstają kursy szkoleniowe oraz skrzynka narzędziowa, które ułatwiać mają alianse regionalne oparte na współpracy przedsiębiorstw kreatywnych, instytucji publicznych i jednostek naukowych.

Maciej Jankowski, reprezentant fundacji Netcamp oraz organizacji Startup Poland przybliżył zgromadzonym realia funkcjonowania innowacyjnych przedsiębiorstw – ich ogromny potencjał, szybkie tempo działania ale także ryzyko, jakim obarczone są tego rodzaju projekty.

Prezentacje były punktem wyjścia do dyskusji na temat kreatywności, startupów, IT, edukacji i projektów wywodzących się z naszego regionu. Po części oficjalnej, uczestnicy mogli porozmawiać z ekspertami i rozwiązać indywidualne problemy.

Tagi:

biznes finanse szczecin

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom