Blog doradztwo biznesowe

*Storytelling w małej firmie. Jak opowiadać angażujące historie?

2 lipca 2018 / Kategoria: Podcasty i video

Mała Wielka Firma

Listen to "MWF 199: Storytelling w praktyce – Monika Górska" on Spreaker.

Opowieści od najmłodszych lat przyciągały naszą uwagę, a baśnie czytane na dobranoc budowały naszą wyobraźnię. Być może jako dorośli nie wierzymy już w bajki, ale przyznajcie – przy okazji spotkań towarzyskich najbardziej emocjonują nas właśnie historie. Śmiejemy się słuchając absurdalnych wpadek naszych przyjaciół, współczujemy, gdy opowiadają nam o tym, co złego ich spotkało.

Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, że storytelling, czyli opowiadanie historii to domena nie tylko rodzinnych i towarzyskich spotkań, ale również marek, które próbując sprzedać nam swój produkt coraz częściej wchodzą w rolę gawędziarza. Storytelling jako trend marketingowy z każdym rokiem rośnie w siłę. Przesyt reklam spowodował, że poszukujemy czegoś autentycznego. Czym lepiej zaangażować odbiorcę, jeżeli nie historią, która go poruszy, rozbawi i przywiąże do naszej marki?

Gdy myślimy o storytellingu w kontekście marketingowym widzimy reklamy dużych marek. Od lat słynie z tego Procter & Gamble czy Budweiser. Przyglądając się rodzimemu rynkowi, z pewnością nie przeszliśmy obojętnie obok reklam Allegro. Pytanie, czy w storytellingu jest miejsce dla małych firm? Czy możemy opowiadać historie jeżeli nie stać nas na zatrudnienie reżysera, scenarzysty i wynajęcie drogiego sprzętu?

Monika Górska, znana również pod pseudonimem Dr Story opowiada Markowi Jankowskiemu w jaki sposób małe przedsiębiorstwa mogą opowiadać historie, aby sprzedawać. Nawet jeżeli działają w nudnej branży, gdzie jedynym wyróżnikiem jest cena.

Przekonuje, że najlepiej sprawdzają się tutaj trzy typy historii:

GPS – opowieść drogi, która pokazuje najważniejsze momenty, które ukształtowały Ciebie i Twoją firmę,

DNA – opowieści o wartościach, które wyróżniają Cię od innych,

Happy Client Story – czyli historie Twoich klientów, którzy z sukcesem wykorzystali Twoje rady, usługi lub produkty.

Posłuchajcie jak o opowieściach opowiada Dr Story.

Tagi:

mała wielka firma marketing podcast storytelling

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom