Blog doradztwo biznesowe

*Jak zapobiegać i reagować na kryzysy w social media?

17 sierpnia 2018 / Kategoria: Podcasty i video

Mała Wielka Firma

Listen to "MWF 227: Negatywne opinie klientów – Monika Czaplicka" on Spreaker.

W każdym biznesie jest tak, że choćbyś stawał na głowie, zawsze znajdzie się przynajmniej jeden klient, którego nie zadowolisz. Przyczyn może być wiele – zły sposób obsługi, za wysoka cena, pomyłka, niedopatrzenie podwykonawcy czy usterka techniczna. Być może też trafisz na „zły dzień” klienta, a swoją frustrację spróbuje wyładować na Twojej firmie. Zdarza się również, że klient celowo szantażuje przedsiębiorcę próbując uniknąć płatności. 

W bardziej optymistycznej wersji załatwicie tę sprawę przez telefon lub rozmowę w cztery oczy. W pesymistycznej – o całej sytuacji dowiedzą się Twoi fani na Facebooku, którym rozgoryczony klient postanowi opowiedzieć swoją historię. 

Kryzysy w social media wybuchają codziennie i dotyczą nie tylko małych, lokalnych marek, ale i globalnych gigantów. Ci drudzy, z reguły mają już opracowane metody wychodzenia z kryzysów, ale większe znaczenie od rozmiaru firmy, ma tutaj osobowość osoby odpowiedzialnej za social media. Są tacy ludzie, którzy na wszelką krytykę reagują negatywnie, na innych działa ona odbudowująco, a jeszcze inni, traktują ją jak porażkę. 

Jak zapobiegać kryzysom w social media? Co robić, jeśli się nam przydarzą? W jaki sposób radzić sobie z klientami-szantażystami?

O kryzysach w social media Marek Jankowski rozmawia z Moniką Czaplicką, autorką książki „Zarządzanie kryzysem w social media” i niepodważalnym autorytetem w dziedzinie wizerunku i zarządzania kryzysowego w mediach społecznościowych. 

 

Posłuchajcie! 

Tagi:

marketing internetowy marketing online media społecznościowe social media

Komentarze (0)

Dodaj

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom