Blog doradztwo biznesowe

Codenger

Nazwa startupu: Codenger

Adres www: https://codenger.com

Adres e-mail: sales@codenger.com

Czym jest wasz startup?:

Codenger to platforma internetowa, która umożliwia weryfikację praktycznych umiejętności kandydatów na stanowiska programistyczne. Umożliwia stworzenie konkretnych zadań rekrutacyjnych, tzw. skill testów i późniejsze przesłanie ich do wybranych kandydatów. Pomysłodawcy rozwiązania poszli o krok dalej umożliwiając udostępnienie testu każdemu, kto posiada odpowiedni link. Daje to możliwość umieszczenia skill testu już na poziomie ogłoszenia (Jak przeprowadzić skill test dla programisty?). Tworzone testy mogą mieć określony poziom trudności i składają się z zadań weryfikujących znajomość praktycznych metod.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Codenger to odpowiedź na trudne procesy rekrutacyjne w branży IT. Narzędzie to weryfikuje tylko faktycznie potrzebne umiejętności pozwalając na odkrycie prawdziwych talentów. W momencie, kiedy rynek specjalistów IT rozrasta się, najważniejsze stało się odnalezienie takich współpracowników, których umiejętności będą faktycznie odpowiadały zadaniom na konkretnym stanowisku, minimalizując jednocześnie ryzyko błędu i koszty okresów próbnych.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Platforma rekrutacyjna Codenger.com to rozwiązanie dedykowane działom HR i przedsiębiorcom, którzy stoją w obliczu prowadzenia trudnej i długotrwałej rekrutacji specjalistycznej.

Jaki macie model biznesowy?:

Abonament oraz usługi premium

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Marketing szeptany, Content Marketing, reklamy, wystąpienia publiczne, wywiady

Jakie macie plany rozwoju?:

Skupiamy się głównie na rozbudowie istniejących funkcjonalności i chcemy poszerzyć platformę o kolejne branże. Planujemy wdrożenie podobnych rozwiązań rekrutacyjnych, np. dla administratorów sieci komputerowych czy baz danych.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom