Blog doradztwo biznesowe

Clicks.life

 

 

Nazwa startupu: Magnetyczne sznurówki Clicks.life®

Adres www: www.clicks.life

Adres e-mail: info@clicks.life

Czym jest wasz startup?:

Clicks.life® to startup posiadający w ofercie totalnie innowacyjne magnetyczne sznurówki do butów. Pomysł zaczęliśmy realizować wraz ze wspólnikiem pod koniec 2014 r. Projekty, prototypownie, ustalenie procesu technologicznego i doprowadzenie do wyjścia produktu na rynek zajęło nam ponad pół roku ciężkiej pracy. Wszystkie projekty, oprawę graficzną, modele 3D itd. wykonaliśmy we własnym zakresie . Na dzień dzisiejszy nasz startup jest w fazie skalowania biznesu, a zapinki zaczynają być rozpoznawalne w Polsce. Zastrzegliśmy także markę oraz prawa do produktu na całą Europę. Staramy się wychodzić także na zagraniczne rynki.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Dzięki naszemu produktowi codzienna czynność jaką jest zakładanie i wiązanie obuwia staje się szybsza i przyjemniejsza. Nasze zapinki rozwiązują nie tylko problem zaplątanych sznurówek i braku chęci i czasu na ich wiązanie. Dzięki nim ludzie starsi i niepełnosprawni mogą w końcu używać jakiegokolwiek obuwia ponieważ nierzadko wiązanie butów było dla nich niewykonalne lub bardzo problematyczne.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Produkt skierowany jest do wszystkich. Mniejsze dzieci mogą ożywić swoje buciki różnymi kolorami jakie proponujemy, a także usprawnić proces wiązania buta, który w przypadku ich aktywnego trybu życia jest często problematyczny. Tak samo młodzież - poprzez wiele kolorów może uatrakcyjnić swoje obuwie a także w końcu przestać chodzić z niezawiązanymi z lenistwa butami. Rodzice docenią zapinki, dzięki którym szybko mogą ubrać lub ściągnąć obuwie w pogoni za tymi młodszymi, którzy już je posiadają :) Oczywiście starsi i niepełnosprawni mogą jednym kliknięciem zawiązać buty bez zbędnego schylania się i niepotrzebnego męczenia. Esteci znajdą w naszych zapinkach rozwiązanie na nierówne pętelki w ich idealnie czystym obuwiu, a ludzie którzy lubią się wyróżniać zmiksują kilka kolorów ciesząc się niepowtarzalnym stylem. Tylko jeden "klik" ale odpowiedni dla wszystkich!

Jaki macie model biznesowy?: Model producenta

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Staramy się prowadzić przeróżne akcje reklamowe i marketingowe, które pozwalają na zbudowanie świadomości społecznej produktu. W początkowym okresie zainteresowały się nami programy branżowe typu Pani Gadżet i Nowy Gadżet nadawane w ramówkach TVN Style i TVN Turbo co znacząco wpłynęło na sprzedaż w początkowej fazie życia produktu. Staramy się także współpracować i promować nasz produkt poprzez osoby młode i rozpoznawalne w social media. Produkty są także regularne testowane poprzez blogerów z różnych branż. Aktywnie działamy z naszymi partnerami biznesowymi w planowaniu działań rozwojowych. W planach mamy także wiele innych działań reklamowych, które niestety wdrażamy bardzo powoli z racji ograniczonego budżetu.

Jakie macie plany rozwoju?:

W pierwszej kolejności wprowadzenie większej i mniejszej wersji zapinek. Uatrakcyjnienie oferty poprzez różne (często limitowane) kolory, nadruki na zapinkach pozwalające na jeszcze większą personalizacje. W późniejszym czasie rozwój marki i wprowadzenie brandu odzieżowego uzupełniającego ofertę marki.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom