Blog doradztwo biznesowe

mySimple.city

 

 

Nazwa startupu: mySimple.city

Adres www: www.mysimple.city

Adres e-mail: office@mysimple.city

Czym jest wasz startup?:

mySimple.city to platforma internetowa bazująca na sharing economy, która łączy użytkowników w globalną społeczność gospodarzy oraz podróżnych odwiedzających wybrane miasta.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Dzięki platformie mySimple.city, każdy z podróżnych odwiedzając wybrane miasto, może uzyskać pomoc od gospodarza, który mieszka w tym mieście. Przekrój usług jakie oferują gospodarze jest bardzo duży, od przygotowania przewodnika dla podróżnego po obwiezienie po mieście, zakupie biletów, zorganizowanie wieczoru do oprowadzania według oczekiwań, a nawet wypożyczenia niezbędnego sprzętu, którego z różnych przyczyn podróżny nie mógł zabrać ze sobą.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Platforma mySimple.city jest skierowana głównie do ludzi młodych gimnazjalistów, uczniów i studentów, którzy dzięki niej mogą zarobić dodatkowe pieniądze. To właśnie oni jak nikt inny znają swoje miasto i mogą pokazać je w taki sposób jakiego nie ma w przewodnikach.

Jaki macie model biznesowy?:

Na chwilę obecną platforma dostępna jest w wersji darmowej i taką pozostanie. Ponadto pracujemy nad funkcjami premium, które będą rozszerzały darmowe funkcjonalności.

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Platforma mySimple.city została w pełni uruchomiona w połowie września 2016. Cały czas funkcjonuje i stale jest ulepszana i modyfikowana o dodatkowe funkcje. W pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania zalogowało się 70 nowych użytkowników. Do chwili obecnej na platformie zalogowało się ponad 270 osób, z czego 100 jako gospodarze. Klientów pozyskujemy głównie poprzez portale społecznościowe.

Jakie macie plany rozwoju?:

Wraz z rozwojem platformy mySimple.city budujemy bazę potencjalnych użytkowników, którzy wzbogacą platformę o nowych gospodarzy w miastach. W miarę tworzenia bazy użytkowników w platformę zostaną zainwestowane pieniądze w reklamę i PR strony.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom