Blog doradztwo biznesowe

Loclich.com

 

 

Nazwa startupu: Loclich.com

Adres www: https://loclich.com

Adres e-mail: info@loclich.com

Czym jest wasz startup?:

Loclich.com to platforma lokalnej sprzedaży codziennych produktów i usług umożliwiająca zawarcie umowy pomiędzy lokalnym Sprzedawcą, a Kupującym. Dzięki geolokalizacji i uproszczonemu modelowi logistycznemu Kupujący może odebrać zakupy jeszcze tego samego dnia o dogodnej dla niego porze, bez czekania na kuriera. Loclich wspiera lokalny biznes, dba o środowisko, aktywizuje młodych przedsiębiorców i pozwala odkryć nowych lokalnych Sprzedawców.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Każdy z nas część wolnego czasu musi przeznaczyć na zakupy w tradycyjnym sklepie, bądź czekać na kuriera kupując online. Tracimy nasz cenny czas spiesząc się, aby zrobić zakupy przed zamknięciem sklepu, szukając miejsca parkingowego, stojąc w korku lub w kolejce do kasy. Przy drobnych zakupach online dodatkowym problemem jest koszt dostawy nieproporcjonalny do kosztu towarów.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Grupą docelową są konsumenci cierpiący na brak czasu, którzy wolą wolną chwilę spędzić na tym co przyjemne, czyli z rodziną lub uprawiając sport, zamiast spieszyć się do sklepu po codzienne zakupy.

Jaki macie model biznesowy?:

Platforma pobiera prowizje od sprzedaży. Uczestnictwo w platformie jest darmowe.

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Facebook

Jakie macie plany rozwoju?:

Platforma wystartowała z początkiem roku. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania Sprzedawców w głównych miastach w Polsce. Kolejny krokiem w planach jest dopracowanie i rozbudowanie serwisu z uwzględnieniem komentarzy Użytkowników. Dodanie nowych typów lokalnych miejsc umożliwiających odbiór zakupów. Ekspansja na rynek globalny.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom