Blog doradztwo biznesowe

swipx

Nazwa startupu: swipx

Adres www: www.swipx.com

Adres e-mail: abl@swipx.com

Czym jest wasz startup?:

swipx to platforma łącząca producentów oprogramowania komputerowego z firmami poszukującymi właściwego rozwiązania. Firma umożliwia wyszukanie, porównanie i wybór właściwego oprogramowania spośród ponad 5000 dostępnych rozwiązań informatycznych podzielonych na 12 kategorii takich jak: - Analityka i Inteligencja Biznesowa - Audyt i Zgodność - Współpraca i Produktywność - Zarządzanie Relacjami z Klientami i Usługi - Zarządzanie Obiektami - Finanse i Rachunkowść - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - Zarządzanie IT - Bezpieczeństwo IT - Marketing - Zarządzanie Operacjami - Sprzedaż i e-Commerce Kategorie te z kolei podzielone są na ponad 200 różnych procesów biznesowych.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Pomagamy w procesie wyboru właściwego oprogramowania poprzez możliwość zastosowania filtrów, które zawężają dostępne opcje, co w rezultacie daje najtrafniejsze wyniki wyszukiwania dostosowane do potrzeb firmy. Wyniki te oraz kolejność występowania na stronie zależą tylko i wyłącznie od najlepszego dopasowania między firmą a rozwiązaniem. swipx jest w pełni niezależną platformą, która nie faworyzuje żadnej z firm sprzedających oprogramowanie. Dla firm sprzedających oprogramowanie komputerowe jesteśmy dodatkową formą marketingu i możliwością zwiększenia widoczności na rynku europejskim.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Nasz produkt skierowany jest dla osób poszukujących właściwego oprogramowania dla ich firmy oraz dla producentów oprogramowania. W szczególności dla producentów niezadowolonych ze swoich wysiłków marketingowych, jest miejscem na wzmocnienie widoczności firmy i zwiększenie ruchu na ich stronie internetowej.

Jaki macie model biznesowy?:

swipx jest darmowy dla obu stron - poszukujących i producentów. Dla producentów istnieją 2 rodzaje subskrypcji: 1. Subskrypcja podstawowa - bezpłatna - widoczność dla tysięcy odwiedzających swipx - podsumowanie głównych obszarów biznesowych - proces biznesowy - obejmowane kraje i języki - modele cenowe - serwis posprzedażny i wsparcie 2. Subskrypcja rozszerzona - płatna - wszystko z subskrypcji rozszerzonej - generowanie leadów - nieograniczone linki do strony - 3 dodatkowe procesy biznesowe - zamieszczanie prezentacji (video, zdjęcia, grafiki) - referencje od klientów - zasięg prasowy - odsyłacze do innych rozwiązań informatycznych firmy - szczegółowy opis firmy i danego rozwiązania - statystyki strony, raportowanie i analityka

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Klienci trafiają do nas głównie z wyszukiwarki internetowej oraz z polecenia. Promujemy naszą stronę internetową www.swipx.com w mediach społecznościowych, w mediach i prasie oraz Google Adwords. Bierzemy również aktywny udział w różnego rodzaju eventach i konferencjach.

Jakie macie plany rozwoju?:

Stale pracujemy nad naszą stroną by zapewnić możliwie najlepsze doświadczenie użytkownika. Zbiór dostępnych rozwiązań powiększa się z dnia na dzień, jako, że cieszymy się rosnącą liczbą klientów. Poza Danią jesteśmy już obecni w Niemczech i Finlandii i planujemy ekspansję na kolejne rynki.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom