Blog doradztwo biznesowe

Kartonado

Nazwa startupu: Kartonado

Adres www: https://www.kartonado.pl/

Adres e-mail: kontakt@kartonado.pl

Czym jest wasz startup?:

Kartonado to marketplace łączący osoby, które potrzebują miejsca do przechowywania swoich rzeczy z osobami, które takim miejscem dysponują i chciałyby na nim zarobić przechowując rzeczy innych.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Podstawowym problemem rozwiązywanym przez Kartonado jest brak przestrzeni do przechowywania rzeczy. Wiele osób w dużych miastach mieszka w niewielkich mieszkaniach nieposiadających komórek lokatorskich, w związku z czym ich życiowa przestrzeń jest ograniczana przez zalegające w mieszkaniu rzeczy. Niestety magazyny samoobsługowe są drogie i znajdują się w większości na przedmieściach miast w związku z czym niewiele osób decyduje się na skorzystanie z ich usług. Kartonado adresuje ten problem umożliwiając ludziom znalezienie miejsca na rzeczy, które jest tanie i znajduje się w ich najbliższej okolicy.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Kartonado kierowane jest do każdej osoby, która potrzebuje dodatkowej przestrzeni na przechowywanie swoich rzeczy. Typowymi rzeczami przechowywanymi na powierzchniach znalezionych za pośrednictwem naszego serwisu są meble, opony, części do samochodu (takie jak bagażnik na dach) czy sezonowy sprzęt sportowy (sanki, narty, rolki, itp.). Najczęstszymi sytuacjami, w których osoby decydują się na szukanie powierzchni w naszym serwisie są przeprowadzka i długoterminowy wyjazd. Z drugiej strony nasz serwis skierowany jest również do właścicieli powierzchni nadających się do przechowywania, takich jak piwnica, garaż, strych, wolny pokój czy po prostu magazyn, które chciałyby na tych powierzchniach zarobić udostępniając je innym. Każdy kto posiada taką powierzchnię może w łatwy i szybki sposób dodać darmowe ogłoszenie na naszej stronie i zacząć zarabiać przechowując rzeczy innych osób.

Jaki macie model biznesowy?:

Kartonado jako pośrednik pobiera prowizję od każdej rezerwacji powierzchni wykonanej za pośrednictwem naszego serwisu. Rozważamy również wprowadzenie innych strumieni przychodowych.

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Social media, Adwords, remarketing a także marketing offline

Jakie macie plany rozwoju?:

Przede wszystkim: pojawienie się w kolejnych miastach w Polsce, nawiązanie współpracy z magazynami self-storage, stworzenie oferty magazynowej dla klientów B2B.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom