Blog doradztwo biznesowe

ContentCouple

Nazwa startupu: ContentCouple

Adres www: https://contentcouple.pl

Adres e-mail: kontakt@contentcouple.pl

Czym jest wasz startup?:

Tworzymy strony internetowe i blogi (w tym firmowe), ale pomagamy też początkującym przedsiębiorcom zrozumieć jak reklamować firmę za pomocą wartościowych treści - ich własnej wiedzy. Dlatego oprócz stron internetowych tworzymy też newslettery, profile w mediach społecznościowych, a ostatnio - prowadzimy prezentacje pokazujące, jak zaistnieć w Sieci w dzisiejszych czasach. Uczymy blogerów i przedsiębiorców jak działają narzędzia marketingu internetowego takie jak portale społecznościowe czy wyszukiwarka - i jak można skuteczniej zdobywać klientów z ich pomocą.

Jaki problem rozwiązujecie?:

Pomagamy przedsiębiorcom odpowiedzieć na pytanie: jak dotrzeć do klientów bez posiadania dużego budżetu, głównie za pomocą merytorycznych, wartościowych treści. Uczymy (również siebie) patrzenia na firmę od strony internauty, a nie własnej oferty. Pokazujemy, że w dzisiejszych czasach internauci są świadomymi użytkownikami Sieci i że nie wystarczy "tylko" zarzucić ich reklamami żeby zdobyć ich uwagę.

Do kogo skierowany jest wasz produkt?:

Do mikro i małych firm, które gotowe są na wyjście przed szereg takich samych przedsiębiorstw - i podzielenie się swoją wiedzą bezpłatnie, ale w zamian za uwagę potencjalnych klientów. A uwaga, jak wiadomo, jest w Internecie walutą.

Jaki macie model biznesowy?:

Jesteśmy typową firmą usługową, choć planujemy prowadzenie do oferty szkoleń - zarówno szkoleń na żywo, grupowych, jak i wirtualnych kursów na platformie on-line.

W jaki sposób pozyskujecie klientów?:

Aktywnie udzielając się w kilku miejscach w Sieci jak i poza nią, a także - z polecenia. Pracujemy też nad lepszą widocznością w wyszukiwarce Google jak i przygotowujemy się do zaproponowania współpracy blogerom i serwisom poruszającym tematy komplementarne do naszych.

Jakie macie plany rozwoju?:

Chcemy rozszerzyć ofertę o kilka dodatkowych usług (np. budowę stron lądowania - już to wykonujemy, ale chcemy usprawnić proces tworzenia takiego landing page'a) i szkoleń, zwiększyć obecność w pokrewnych tematycznie serwisach, zaproponować klientom nie tylko samo techniczne wykonywanie serwisów www, ale też indywidualną, odpłatną pomoc w ich zaplanowaniu (co powoli już jest wdrażane).

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do newlettera!

My też nie lubimy spamu dlatego obiecujemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści.

Masz pytanie?

Zadaj je autorom